Posty

Wyświetlanie postów z luty, 2014

Znów dwa psy...

Obraz
Od ponad tygodnia znów jest nas troje. Według mnie, dwa psy w domu to liczba idealna ;).

Poznajcie Kermita!

Obraz
Ja chciałam mieszańca haszczaka, rodzice chcieli psa w typie ONka, a do domu wróciliśmy z dużym, przeciętnym, nie podobnym do żadnej rasy kundlem. Przedstawiam wam naszego nowego przyjaciela i nowego bohatera tego bloga - Kermita!

Jest na prawdę fajnym psiakiem, nie boi się obcych ludzi, nie bał się wsiąść do samochodu, ładnie chodzi na smyczy. Dogadał się z Sonią, bardzo się ucieszyłam, że Sonia się go nie boi tak jak niektórych psów. Jestem przygotowana na to, że w naszym wspólnym życiu z Kermitem może nie być tak różowo jak mogłoby się wydawać, że mogą pojawić się problemy. Pierwszy z nich już się ujawnił - lęk separacyjny. Czeka nas dużo pracy :). Muszę go przekonać, że nic się nie dzieje kiedy zostaje sam, że nie musi wtedy tak strasznie szczekać, zbudować zaufanie do mnie, potem zapoznam go z dźwiękiem klikera i zaczniemy uczyć się podstawowych komend.

Kermit pochodzi ze schroniska w Nowodworze. Trafił tam w listopadzie 2013, podobno gdzieś się błąkał. Dowiedziałam się, że kied…

Filcuś

Obraz
Dostałyśmy naszą nagrodę z konkursie u Zoe. Jest nią filcuś - czyli miniaturowy klon Soni wykonany przez Wool World. Jest zrobiony na podstawie zdjęć, bardzo mi się spodobał, jest na prawdę podobny do oryginału :). Tak samo jak Sonia ma dłuższą sierść na klatce piersiowej, puszysty ogon, cienkie łapki, grubszy tułów, i małą głowę w stosunku do reszty ciała (cecha budowy mojej psiny :D). Na prawdę jestem pod wrażeniem.