Posty

Wyświetlanie postów z czerwiec, 2014

Wakacje, wakacje, wakacje!!!

Obraz
Już prawie wszyscy bloggerzy oznajmiają światu, że wakacje właśnie się zaczęły, więc ja nie będę inna. Są wakacje!!! :D


Na jagody!

Obraz
Dziś z inicjatywy mojej mamusi wybraliśmy się rodzinnie do lasu, na jagody :). Mieliśmy okazję pospacerować sobie po lesie, w nowej, innej niż na co dzień okolicy i zrobić kilka zdjęć. A zbieranie jagód to zdecydowanie robota nie dla mnie, strasznie to praco i czasochłonne, a te jagódki takie drobniutkie. Ale przynajmniej nasze nieduże zbiory zaowocowały jagodowymi bułeczkami, a cała wycieczka kilkoma fajnymi fotkami :). Pisałam na blogu fotograficznym, że ostatnio robiłam bardzo mało zdjęć moim psiakom, czas więc to nadrobić!

Recenzje: krążki odstraszające kleszcze i pchły + szampon Orme Naturali

Obraz
Dzięki PTGB czyli Psiej Testującej Grupie Blogerowej i sklepowi PupilShop.pl mieliśmy okazję przetestować nowe produkty Orme Naturali - szampon i krążki odstraszające pchły i kleszcze. W produktach tej firmy wyjątkowe jest to, że zamiast odstraszających robactwo chemikaliów zawierają coś znacznie bardziej przyjaznego dla naszego psa i środowiska - olejek z drzewa NEEM. Dzięki temu nie są uczulające. Poszperałam trochę i dowiedziałam się że olejek ten jest od tysięcy lat wykorzystywany przez ludzi do odstraszania owadów i jako środek ochrony roślin, a teraz stosuje się go do produkcji kosmetyków.

Odchudzanie... czy to już koniec?

Obraz
Sonia schudła :). Na reszcie wygląda trochę lepiej, ale czy już wystarczająco? Czy jeszcze ma coś do zrzucenia? Mam dylemat... Wygląda na chudszą, jest bardziej energiczna, żeberka są wyczuwalne. Jej obwód w klacie to teraz 52,5 cm, a w kwietniu ubiegłego roku miała około 58 cm (pamiętam, bo kupowałam jej szelki). W ciągu ostatnich trzech lat przyzwyczaiłam się do niej grubej i nie wiem jaki ma być jej docelowy wygląd. Widziałam psy o ładniejszej sylwetce, ale może taką Sonia ma budowę, jest kundelkiem, więc nie mogę jej porównać za bardzo do innych psów. Czy mam już zwiększyć jej dawkę jedzenia, czy pozostać przy tej maleńkiej jeszcze trochę? Boję się, że przesadzę... Może ktoś z was odchudzał kiedyś psa i potrafiłby mi coś doradzić. Tak wygląda na chwilę obecną:

Waży około 11, może 10 kg, ale mam zepsutą wagę która co chwila pokazuje co innego więc wolę się nią nie sugerować.

5 lat...

Obraz
Tyle minęło odkąd urodziła się to czarne stworzonko...


Moje maleńkie kochanie, mój kochany idealny piesek (pierwszy raz powiedziałam o niej, że jest idealna! tak - jest, mimo wszystkich trudności jest idealna!), stworzenie które wkręciło mnie w psi świat, dzięki niej robię to co robię . Kocham cię dzidziu! Wszystkiego najnajnajlepszego! Zdrówka, radości z każdego dnia i obyśmy jeszcze jak najwięcej lat spędziły razem!
Post trochę spóźniony bo urodziny Soni przypadają na koniec maja ;).


Namęczyłam się z tym filmem... Nigdy więcej Movie Makera!

Nasze zabawkowe zbiory

Obraz
pfsi... myślałam że mamy tego więcej :P


- Fastback Flex z Dog Chow (nieźle zgryziony)
- 2 zwykłe Fastbacki (też bardzo zniszczone, ale mało po nich widać bo są kolorowe)
- SofFlite
- 2 Super Aero
- piłeczka Kong Sqeezz
- 3 piłeczki tenisowe Kong AirDog
- wyrzutnia z Biedronki
- mała piłeczka Trixie (bardo podziurawiona i wywierciłam w niej dziurę na sznurek)
- Hoko Funny (sznurek dorobiłam ja)
- klasyczny Kong
- Kong Wet Wubba
- drewniany koziołek do obi
- piłka ażurowa Cyber Rubber
- piłka ażurowa Hol-ee Roller
- pluszowa, piszcząca kość z Biedronki
- szarpaki od Fleece tug toy for dogs
- szarpak warkoczyk z konkursu u Zoe
- czerwono-biały szarpak z konkursu u Kai