Posty

Wyświetlanie postów z kwiecień, 2015

Czyżby moje marzenia się spełniły?

Obraz
"O każdym naszym psie sportowym powinniśmy myśleć jako o Psie Naszego Życia -  - tylko wtedy w pełni wykorzystamy jego potencjał..."

Ritta i Pekka Jantunen-Korri (hodowla Tending)

Problemy zdrowotne

Obraz
Zaczęło się od podejrzenia babeszjozy, a skończyło na problemach z kręgosłupem... A wszystko w ciągu ostatnich czterech dni. A ostatnio moje psy cieszyły się dobrym zdrowiem, weta odwiedzaliśmy tylko na szczepienia i kastrację Kermita.
Ale od początku...


Obecny stan naszego obi

Obraz
Ostatnimi czasy brakuje mi motywacji do regularnych i lepiej zorganizowanych treningów obedience. Ciągle albo po prostu wychodzimy na długi, bezcelowy spacer, albo się zwyczajnie bawimy zabawkami, albo wyciągam dyski, albo skaczemy coś na hopeczkach (tak na marginesie, odkurzyłam też slalomik), a obi zeszło jakoś na dalszy plan. Jak już się zbieram na ten trening to wychodzi on taki byle jaki, nie wiem na czym powinnam się skupić, brakuje mi planu, wyszło w końcu tak że ruszyłam sobie stój z marszu, a wszystkie ćwiczenia z zerówki czekają rozgrzebane... Nie chce mi się też robić notatek w naszym treningowym dzienniczku.
Pora jakoś się ruszyć, podsumować co mamy z Sonią zrobione w obedience i może to mi pomoże wyciągnąć wnioski, i zaplanować lepiej kolejne treningi :).

Recenzje: szelki ZeroDC + smycz amortyzowana DogStyle + pas biodrowy

Obraz
Często dostaję pytania odnośnie naszego zestawu do biegania i bikejoringu, jakie Kermit ma szelki, czy się sprawdzają, jaki mam pas itp. Od dawna planowałam recenzję na blogu i wreszcie się za to zabieram :). Ogólnie mało jest takich recenzji, a na pewno przydadzą się ludziom którzy zastanawiają się nad kupieniem takiego sprzętu dla siebie. Naszego zestawu używamy już rok więc chyba został należycie przetestowany.
W ogóle musimy pamiętać o tym, że najbezpieczniejszymi i najwygodniejszymi szelkami do ciągnięcia są sledy, one najlepiej rozkładają ciężar, nie podduszają psa. Kiedy uprawiamy canicross, bikejoring, skijoring i inne sporty zaprzęgowe musimy mieć smycz z amortyzatorem. Nie czujemy wtedy nagłych szarpnięć, zapobiegamy to urazom psiego i naszego kręgosłupa (oczywiście gdy smycz jest przypięta do nas a nie do roweru).
Dla naszego własnego komfortu potrzebny jest nam pas biodrowy. Kiedyś biegając ze Skwarkiem po prostu opinałam się smyczą w pasie, ale nie było to najwygodniejsz…

Wesołego Alleluja!

Obraz
Tak w skrócie :)