o nas


Tak w skrócie... jestem Ada, mam 18 lat, mieszkam w małej wsi w województwie lubelskim. Uczę się w liceum, jestem właścicielką dwóch psów, trenuję z nimi obedience, dogfrisbee i tropienie sportowe, sama rekreacyjnie biegam, do tego fotografuję, nagrywam i montuję filmiki, jestem czynną wolontariuszką w schronisku dla psów. Szczególny nacisk w moim osobistym rozwoju kładę na pracę z psami, w sporcie i życiu codziennym. Zaczęłam szkolić psy 5 lat temu. To jest zdecydowanie to co chcę robić - mój sposób na życie. Jestem praktykiem, staram się uczyć przede wszystkim poprzez zdobywanie doświadczenia i kontakty z najlepszymi zawodnikami. Od czerwca 2016 prowadzę treningi z podstaw obedience.                seminaria i obozy w których brałam czynny udział: 

- międzynarodowy obóz obedience z Asią Hewelt i Magdą Stodułko, sierpień 2016
- seminarium IPO z Patrykiem Krajewskim, lipiec 2016
- seminarium dogfrisbee z Agnieszką Bałabuch i Rafałem Grabowskim, lipiec 2016
- seminarium obedience z Asią Hewelt, marzec 2016
- seminarium dogfrisbee z Paulą Gumińską, lipiec 2015
- obóz dogfrisbee z Paulą Gumińską i Agnieszką Gubą, lipiec 2015
- seminarium obedience z Asią Hewelt, maj 2015
- seminarium handlingowe agility z Moniką Rylską, luty 2015
- seminarium "motywacja" z Paulą Gumińską, wrzesień 2014
- seminarium obedience z Magdą Łęczycką, kwiecień 2014
- seminarium obedience, frisbee i sztuczki z Patrycją Kowalczyk, kwiecień 2013

            moje psy:           Sonia
Ta mniejsza, czarna. Obecnie ma 8 lat, 38 cm wzrostu i 8,5 kg wagi, urodzona w czerwcu 2009. Jest ze mną od 3 lipca 2009, pochodzi ze schroniska w Nowodworze. So jest pierwszym MOIM psem, kiedy ją adoptowałam miałam 10 lat. Nauczyła mnie bardzo dużo i nadal uczy. Dzięki niej postawiłam pierwsze kroki w psim świecie i przepadłam na dobre. Wiele z nią przeszłam, a teraz... czuję że zgrywam się z nią cudownie, idealnie odgaduję jej nastroje i wiem jak na nie wpływać, potrafię przewidywać jej reakcje. Jaka jest? Mało myśląca, mało emocjonalna, w treningu lubi schematy, potrzebuje wielu częstych powtórzeń. Nie trzeba przy niej kombinować tylko po prostu robić, ćwiczyć często bo inaczej zapomina, a przetrenowanie u niej nie występuje. Dosyć delikatna, wrażliwa księżniczka, ale z charakterkiem, interesowna.
galeria

           Kermit
Ten większy pan. Obecnie 6-latek, mierzy 59 cm i waży 26 kg, urodzony umownie w listopadzie 2010. Adoptowałam go ze schroniska w Nowodworze, 15 lutego 2014. Gdy do mnie trafił był już dorosłym psem. Miał być tylko psem, tylko towarzyszem spacerów i biegania, okazało się że trafiając na niego w schronisku miałam niesamowite szczęście, bo wielokrotnie przewyższył moje oczekiwania. Nasza relacja zmieniała się na przestrzeni czasu, potrzebowaliśmy go sporo żeby się zgrać i zrozumieć. Trzeci rok naszego wspólnego życia okazał się przełomowy. Teraz poczułam że jestem z tym psem niesamowicie związana, chociaż pewnie dla osób z zewnątrz tego tak nie widać. Zupełnie różni się od Soni, współpracując z nim otworzyły mi się oczy na nowe sprawy, a także nowe rozwiązania w standardowych tematach, o których myślałam że wiem już dużo. W treningu wymaga kombinowania, dość rzadkich, a treściwych treningów, ułożonych mądrze. Uczy się szybko, ale szybko się nudzi i staje się kluchą bez powera. Potrzebuje dobrego argumentu żeby zaangażować się w robotę, chyba że... jest to tropienie, wtedy sama możliwość wąchania jest wystarczającym argumentem dla zapomnienia o otaczającym świecie. W życiu codziennym jest zupełnie innym psem niż wygląda. To wielki pieszczoch na kolanka, synek mamusi.
galeria
Popularne posty z tego bloga

Recenzje: smycz MasterDog

Połowa teamu - popracuj nad sobą

Szacunek dla psa